Muzika

Nie, nie, táto stránka nie je o takých notičkách, aké sú v backgrounde. Hoci som vyrastal na big beate, hardrocku a klasickom rocku a takáto muzika je mi blízka dodnes, toto je o inom štýle. Najčastejšie sa označuje písmenami CFT = country - folk - trampská hudba. A pretože dnes sa tieto štýly prelínajú, miešajú a väčšina kapiel úmyselne (?) prekračuje ich hranice, nechám na každom, aby si našiel to svoje.
Pred rokmi, keď som staval svoj pôvodný web, sa stránka o muzike začínala takto: "Raz, keď sa mi podarí, budú na tejto stránke uverejnené texty pesničiek z oblasti country, trampskej a folkovej muziky z Čiech i Slovenska." No povedzte, kto by to dnes zasa zhromažďoval, radšej sa pozrite na linky. Nájdete tam stránky viacerých slovenských kapiel, mnohé majú na svojich stránkach aj spevníky s textami, akordami, aj mp3 sa nájdu.

borovica sosna (kresba: Dan Harry Harťanský)Nie som žiadny slávny muzikant, takže nečakajte výpočet úspechov, koncertov, či vydaných platní. V stredoškolskom veku som napísal pár textov pre bratislavskú kapelu Halušky. Na tú dobu (1982) to bola slušná garážová kapela, ktorá odohrala pár dobrých koncertov. Spolu s bratmi Bezákovcami v nej hrával jeden čas aj leader Metalindy Peťo Sámel.
Niekoľko ďalších textov alebo zhudobnenie básničiek známejších autorov nestojí za reč, aj tak som si ich na gitare brnkával len pre seba. A potom raz v zime zazvonili u nás Košík a Vechťo z trampskej hudobnej skupine SOSNA (Zvolen). Viac o kapele a mojom pôsobení v nej ako hráča na kontrabas nájdete tu:


moje odporúčané    linky    týkajúce sa hudby